ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

665 107 351

biuro.carup@gmail.com

Pon-Pt: 8:00 am – 18:00

ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

Wymiana amortyzatorów w Zielonce pod Warszawą

Skontaktuj się z nami

Adres ul. Wyszyńskiego 48 05-220 Zielonka
Telefon 665 107 351
Godziny otwarcia Pon-Pt: 08:00 - 18:00
Wymiana amortyzatorów w Zielonce pod Warszawą

Wymiana amortyzatorów w Zielonce pod Warszawą to usługa, którą warto przeprowadzić w przypadku wystąpienia wyraźnych objawów spadku efektywności tłumienia w samochodzie. Podstawową funkcją tych podzespołów jest dociskanie kół do jezdni, a tym samym redukcja nierówności i przechyłów karoserii. Amortyzatory mają też wpływ na działanie systemów bezpieczeństwa w samochodzie. Usługę ich wymiany oferujemy w naszym serwisie w Zielonce.

Co ile zalecana jest wymiana amortyzatorów w Zielonce pod Warszawą?

Z jaką częstotliwością powinna być przeprowadzana wymiana amortyzatorów w serwisie w Zielonce pod Warszawą? Ich żywotność jest zwykle szacowana na około 80 tys. km, jednak niektóre ulegają wyeksploatowaniu już po 60 tys. km. Prewencyjnie stan tych podzespołów warto kontrolować co ok. 20 tys. km, ze względów bezpieczeństwa. Podczas przeglądów technicznych często okazje się, że w samochodzie występują tendencje do przechylania oraz obluzowania zawieszenia. Zużyty, uszkodzony lub wyeksploatowany amortyzator może też hałasować, a w niektórych sytuacjach powodować wycieki. Wymianę zalecamy w każdym z tych przypadków.

Przyspieszone zużycie i uszkodzenia amortyzatorów

Na przyspieszone zużycie amortyzatorów wpływa przede wszystkim częste i duże obciążanie samochodu, a także jazda po nierównościach. Specyficzne warunki eksploatacyjne mogą prowadzić do problemów z przyczepnością, a tym samym ograniczyć precyzję kierowania autem. Jeżeli samochód regularnie porusza się po wyboistych drogach, kontrolę stanu zawieszania warto przeprowadzać nawet kilka razy w roku. Do wymiany kwalifikują się przede wszystkim amortyzatory zepsute, np. w wyniku wpadnięcia w dziurę czy uderzenia w krawężnik. Skorzystanie z tej usługi będzie też niezbędne wówczas, gdy podzespoły są wyeksploatowane lub noszą ślady uszkodzeń mechanicznych.

Częstotliwość wymiany

Do wizyty w serwisie powinny skłaniać różne sygnały, jak np. charakterystyczne bujanie się pojazdu, wycieki oleju, zużyte uszczelniacze i hałas w czasie jazdy. W niektórych przypadkach zużycie amortyzatorów może doprowadzić do przedwczesnego włączania się systemu ABS. Taki objaw również powinien skłonić kierowcę do skorzystania z usługi wymiany. Jeżeli w takiej sytuacji dojdzie na drodze do sytuacji awaryjnej, mogą się pojawić duże problemy z utrzymaniem kontroli nad pojazdem oraz trafnym przewidzeniem toru jazdy. Wymiana amortyzatorów jest bezwzględnie konieczna wówczas, gdy wynik ich badania wyniesie poniżej 20 proc. Z reguły realizacja tej usług nie będzie wymagana przy wskazaniach powyżej 40 proc.

Ile kosztuje wymiana amortyzatorów przednich oraz tylnych w Zielonce pod Warszawą?

Ile kosztuje wymiana amortyzatorów przednich oraz tylnych w Zielonce pod Warszawą? W naszym warsztacie samochodowym CarUp koszty tej usługi są bardzo przystępne. Wymiana amortyzatorów przednich kosztuje od 120 zł za oś, a tylnych od 80 zł za oś. Warto pamiętać, że podzespoły te zawsze należy wymieniać parami. Nawet jeżeli tylko jeden z amortyzatorów uległ uszkodzeniu na którejś z osi, oba muszą zostać zmienione. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy po wymianie całej pary zepsuje się tylko jedna sztuka. W przypadku przejechania zaledwie kilku tys. km nie ma zwykle potrzeby montowania dwóch nowych amortyzatorów. Po zakończeniu prac wykonujemy też odpowiednie czynności kontrolno-pomiarowe, włącznie ze zbadaniem wysokości zawieszenia oraz weryfikacją prawidłowej geometrii. W ten sposób można uniknąć narażenia amortyzatorów na pracę niewspółosiową i poprzeczne obciążenia. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.