ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

665 107 351

biuro.carup@gmail.com

Pon-Pt: 8:00 am – 18:00

ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

Wymiana oleju w Zielonce pod Warszawą

Skontaktuj się z nami

Adres ul. Wyszyńskiego 48 05-220 Zielonka
Telefon 665 107 351
Godziny otwarcia Pon-Pt: 08:00 - 18:00
Service

Wymiana oleju w Zielonce pod Warszawą to jedna z usług najczęściej realizowanych przez kierowców z tego miasta, a zarazem wyjątkowo skuteczny sposób na ochronę i zmniejszenie zużycia jednostki napędowej. Olej silnikowy to kluczowy płyn eksploatacyjny, który wpływa na bezproblemową pracę silnika. Jego wymiana powinna być przeprowadzana systematycznie. Na terenie Zielonki oraz jej okolic usługi w tym zakresie oferuje nasz serwis CarUp.

Na czym polega wymiana oleju w Zielonce pod Warszawą?

Wymiana oleju w Zielonce pod Warszawą polega na spuszczeniu zużytego, starego oleju z miski olejowej oraz napełnieniu jej nowym, wysokiej jakości olejem w odpowiedniej ilości. Wraz z olejem wymieniamy również filtr. W przypadku braku odpowiednich narzędzi i umiejętności przeprowadzenie tych działań może być trudne. Z tego powodu warto zdecydować się na skorzystanie z naszej usługi, zyskując gwarancję fachowej wymiany. Układ smarowania zapewnia prawidłową pracę silnika jedynie, gdy olej nie jest zużyty.

Dlaczego warto?

Olej wpływa na trwałość silnika, poziom jego awaryjności oraz osiągi. Systematyczna wymiana tego płynu przyczynia się do poprawy siły napędowej jednostki, zapewniając odpowiednie smarowanie oraz tworząc uszczelnienie między pierścieniami, tłokami i ścianami cylindra. Olej zmniejsza też tarcie i wspomaga chłodzenie podzespołów, dlatego bez jego systematycznej wymiany wzrasta ryzyko nagromadzania się nagaru, który często bywa przyczyną wielu awarii silników. Jego osadzanie stanowi problem zwłaszcza w jednostkach o niskiej pojemności i dużych osiągach. Oferowana przez nas usługa obniża również nieznacznie poziom hałasu emitowanego przez silnik.

Jak często powinna być przeprowadzana?

Wymiana oleju zawsze powinna być przeprowadzana regularnie, jednakże coraz częściej częstotliwość jest zależna od samochodu. Podstawowy interwał miedzy wymianami to 15 000 kilometrów, ale nie rzadziej niż raz w roku. Jeśli więc rocznie pokonujesz dystans krótszy niż 15 000 km, olej należy wymienić raz w roku. Olej ulega bowiem degradacji nie tylko na skutek użytkowania, ale również w wyniku naturalnego upływu czasu. Niektóre marki stosują tzw. interwał zmienny, gdzie komputer na podstawie wielu danych z czujników silnika wylicza procentowy stopień zużycia oleju i powiadamia nas o potrzebie jego wymiany. W naszym serwisie możemy nie tylko wymienić olej silnikowy, ale również pomóc w ustaleniu optymalnych terminów.

Kiedy należy przeprowadzić wymianę?

Okresy wymiany oleju podawane są przez producentów samochodu w instrukcji obsługi. Terminy te ustalone są jednak dla silników w pełni sprawnych, a także eksploatowanych w sposób całkowicie optymalny. Faktyczna konieczność przeprowadzenia wymiany w dużym stopniu zależy więc od warunków użytkowania samochodu, a także stylu jazdy kierowcy. Częstotliwość realizacji tej usługi będzie odmienna w przypadku aut eksploatowanych w celach prywatnych, a jeszcze inna dla pojazdów wykorzystywanych do pracy. Te drugie samochody są zwykle użytkowane bardziej intensywnie, co przekłada się na konieczność częstszej wymiany oleju.

Jaka jest cena wymiany oleju w Zielonce pod Warszawą?

Cena wymiany oleju nie jest wysoka, zwłaszcza w naszym serwisie w Zielonce pod Warszawą. Oferujemy kompletny przegląd olejowy dla właścicieli samochodów z tego miasta, a także okolic. W pakiecie dostępna jest wymiana nie tylko oleju, ale również filtra oleju, filtra paliwa oraz filtra kabinowego, a także kasowanie komunikatu. W ramach przeglądu przeprowadzamy też sprawdzenie świateł, zawieszenia oraz wizualne sprawdzenie hamulców. Nasi klienci mogą liczyć na całkowitą jawność kosztów, a także gwarancję stosowania produktów najlepszej jakości.

Oferta CarUp

CarUp jest nowoczesnym serwisem w Zielonce pod Warszawą. Poza wymianą oleju oferujemy kompleksowe usługi konserwacyjne i naprawcze. Prace realizujemy na wielu samochodach różnych marek.. Gwarantujemy profesjonalną wymianę oleju, dzięki której silnik pojazdu oraz układ smarowania działać będą w pełni sprawnie oraz bez zarzutu. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na terenie Zielonki.