ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

665 107 351

biuro.carup@gmail.com

Pon-Pt: 8:00 am – 18:00

ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

Wymiana opon w Zielonce pod Warszawą

Skontaktuj się z nami

Adres ul. Wyszyńskiego 48 05-220 Zielonka
Telefon 665 107 351
Godziny otwarcia Pon-Pt: 08:00 - 18:00
Service

Wymiana opon w Zielonce pod Warszawą przeprowadzana jest bardzo powszechnie. Usługa ta polega na założeniu ogumienia odpowiedniego dla zbliżającego się sezonu – zimowego jesienią oraz letniego wiosną. Aby wymiana została wykonana w pełni profesjonalnie i prawidłowo, warto skorzystać z pomocy specjalistycznego serwisu. Zapraszamy do skorzystania z pomocy naszego zakładu CarUp, gdzie jesteśmy w stanie fachowo założyć odpowiednie opony oraz przeprowadzić inne usługi związane z ogumieniem.

Kiedy powinna być przeprowadzona wymiana opon na zimowe i na letnie w Zielonce pod Warszawą?

Wymiana opon na zimowe i na letnie w Zielonce pod Warszawą to usługi, które przeprowadzić należy regularnie co roku. Wynika to z odmiennej budowy ogumienia przeznaczonego na konkretne sezony, a tym samym różnych właściwości. Tak zwane zimówki przeznaczone są do jazdy po śniegu oraz w niskiej temperaturze. Nie sprawdzą się na rozgrzanej nawierzchni, ponieważ ulegną szybszej eksploatacji i zwiększą zużycie paliwa. Opony letnie są z kolei za twarde do jazdy w zimie, przez co brak ich wymiany zwiększa ryzyko poślizgu i wypadku. Istnieje też możliwość zastosowania ogumienia całorocznego.

Opony zimowe

Zimowe ogumienie powinno się założyć w odpowiednim momencie, aby zdążyć przed gołoledzią i pierwszym śniegiem. Producenci zalecają, żeby zamontować je po spadku temperatury zewnętrznej poniżej 7 stopni Celsjusza. Wiąże się to z kwestiami bezpieczeństwa, ponieważ zimą warunki jazdy są bardzo zróżnicowane. Jazda po wilgotnej nawierzchni wymaga zapewnienia odpowiedniej rzeźby bieżnika, który powinien posiadać właściwy kształt i kierunek elementów, gęstość nacięć i liczbę lameli. Warunki zimowe mogą być ekstremalnie trudne, ze względu na obecność ubitego śniegu oraz lodu. Opony muszą zapewniać dobrą przyczepność, na co pozwala odpowiednio elastyczna mieszanka gumowa oraz duża ilość krawędzi „zimówek”. Im większa powierzchnia styku ogumienia z nawierzchnią, tym lepiej pojazd poradzi sobie na oblodzonej nawierzchni.

Opony letnie

Powrót do ogumienia letniego zaleca się po osiągnięciu temperatury zewnętrznej powyżej 7 stopni Celsjusza. Zastosowanie tych opon przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa i zminimalizowania hałasu, a zarazem pozwala na utrzymanie dobrych właściwości jezdnych na mokrej nawierzchni. Ogumienie letnie jest stosunkowo twarde i odporne na wysokie temperatury, ponieważ nagrzewa się pod wpływem słońca i większej prędkości. Opony te posiadają też specjalne rowki, które odprowadzają wodę. Takie rozwiązanie chroni przed utratą sterowności samochodu po wjechaniu w kałużę, a tym samym zabezpiecza przed wpadnięciem w poślizg.

Wymiana uszkodzonego ogumienia

Wymianę ogumienia przeprowadzamy również w przypadku jego uszkodzenia. Do takiej sytuacji może dojść na przykład po przebiciu opony. Jeżeli uszkodzeniu uległy jej elementy wewnętrzne, naprawa może się okazać niemożliwa. Przyczyną wymiany bywa również zużycie bieżnika, którego dopuszczalny wskaźnik wynosi 1,6 mm. Żywotność opony obniżyć mogą złe warunki przechowywania i eksploatacji, nadmierne obciążenie, zbyt niskie ciśnienie, brak konserwacji czy jazda ze zbyt dużą prędkością. Widoczne oznaki starzenia zwiastują nierzadko zużycie ogumienia, dlatego wówczas również konieczna jest wymiana.

Cena wymiany opon w serwisie samochodowym CarUp w Zielonce pod Warszawą

Cena wymiany opon w naszym serwisie w Zielonce pod Warszawą jest bardzo atrakcyjna. W przypadku ogumienia na felgach stalowych do 16 cali, koszt to 17,50-20 zł za sztukę. Usługę na felgach aluminiowych do 16 cali przeprowadzamy natomiast za 20-25 zł/szt. Oferujemy również montaż opon typu Run Flat oraz na kołach z czujnikami, co wiąże się z dopłatą 5 zł/szt. Od 2015 roku wszystkie nowe samochody wyposażane są w układ, który kontroluje ziśnienie powietrza w kołach za pomocą specjalnych czujników (Tyre Pressure Mesuring System TPMS). W CarUp wyważanie kół jest wliczone w cenę usługi, co stanowi niemałą zaletę. Przeprowadzamy także inne usługi związane z ogumieniem, w tym wyważanie kół czy wulkanizację. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty w Zielonce pod Warszawą.