ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

665 107 351

biuro.carup@gmail.com

Pon-Pt: 8:00 am – 18:00

ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

Nabijanie klimatyzacji w Zielonce pod Warszawą

Nabijanie klimatyzacji w Zielonce pod Warszawą

Nabijanie klimatyzacji w Zielonce pod Warszawą to usługa, której bardzo często poszukują kierowcy poruszający się po tych okolicach. Jej podstawowym celem jest uzupełnienie czynnika chłodzącego. Do jego zużycia dochodzi nie tylko w czasie bezpośredniego korzystania z klimatyzacji, ale również na skutek ulatniania. Przy okazji przeprowadzić można także inne działania. W Zielonce takie usługi oferuje nasz profesjonalny warsztat samochodowy CarUp.

Spis treści:
Kiedy jest konieczne i dlaczego warto skorzystać z tej usługi?
Uzupełnienie czynnika chłodzącego
Wybór czynnika chłodzącego
Ile kosztuje?

Kiedy jest konieczne nabijanie klimatyzacji samochodowej i dlaczego warto skorzystać z tej usługi w Zielonce pod Warszawą?

Nabijanie klimatyzacji samochodowej w Zielonce pod Warszawą jest niezbędne, jeżeli ilość czynnika odpowiedzialnego za odprowadzanie ciepła w układzie jest zbyt niska. Przed jego uzupełnieniem warto też sprawdzić poprawne funkcjonowanie i szczelność całego systemu. Całkowita ilość czynnika chłodzącego powinna zależeć od konkretnego modelu i marki samochodu, tak samo jak jego rodzaj. Najczęściej używa się czynnika r134a lub r1234yf. Korzystając z usług naszego warsztatu, zyskać można pewność profesjonalnej obsługi.

Uzupełnienie czynnika chłodzącego

Z układu klimatyzacji samochodowej każdego roku ulatnia się nawet 10 proc. czynnika chłodzącego. Doliczając do tego bieżące zużycie oraz jednoczesną utratę środka smarującego, ubytek może przebiegać stosunkowo szybko. Z tego względu zalecamy skorzystanie z usługi nabijania raz w roku, a także regularne kontrolowanie poziomu czynnika oraz stanu całego układu co sezon. Cały proces polega na podłączeniu klimatyzacji do specjalnej maszyny, która usuwa czynnik w całości. Wytworzone podciśnienie pozwala na szybką ocenę szczelności układu, a następnie napełnienie go odpowiednią ilością czynnika.

Jazda klimatyzowanym samochodem

Wybór czynnika chłodzącego

Jako podstawowy gaz chłodzący w klimatyzacjach samochodowych wykorzystywano do niedawna głównie czynnik chłodniczy r134a. Od 2015 roku jest on stopniowo wycofywany na rzecz bardziej ekologicznego odpowiednika, czyli czynnika r1234yf. Cena tego pierwszego pozostaje jednak o wiele niższa, przez co wciąż używa się go dość powszechnie. Czynnik r1234yf jest stosunkowo nowy na rynku, a jego wprowadzenie wynika ze zmian polityki UE w kontekście walki ze zmianami klimatycznymi. Ze względu na przepisy unijne, w fabrycznie nowych autach kategorii M1 i N1 nie można już stosować czynnika r134a. Wymiana czynnika chłodzącego r1234yf jest regulowana prawnie, a kierowcy mają obowiązek realizacji tej usługi co dwa lata. Przez ten czas zwykle nie udaje się zużyć całego zapasu. Warto jednak regularnie odwiedzać serwis, nawet jeżeli klimatyzacja nie wymaga nabicia.

Jaka jest cena nabijania i odgrzybiania klimatyzacji w Zielonce pod Warszawą?

Jaka jest cena nabijania i odgrzybiania klimatyzacji w Zielonce pod Warszawą? Wiele zależy od samego czynnika chłodzącego. Unijne wytyczne wskazują na zastosowanie r1234yf, jednak jego koszt jest bardzo wysoki. Podaż rynkowa jego tańszego odpowiednika r134a spadła, co niestety nie ograniczyło popytu i ma to swoje przełożenie na ceny. Sama usługa nabijania nie musi być jednak kosztowna. W CarUp oferujemy wymianę lub uzupełnienie czynnika i oleju za 100 zł, do czego należy doliczyć cenę samego czynnika. Realizujemy też całkowity serwis klimatyzacji za 200 zł. Obejmuje on dodatkowo wymianę filtra kabinowego i dezynfekcję. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty w Zielonce.

CarUP

CarUP to mały serwis samochodowy w Zielonce, który od obsługuje naszą lokalną społeczność i okolice. Jesteśmy gotowi zająć się każdą potrzebną naprawą samochodu lub problemami z pojazdami, które możesz napotkać. Sławomir Dańczak, właściciel, otwierając warsztat realizuje swoje pasje. Naprawą samochodów zajmuje się od lat ciągle rozwijając nowe umiejętności.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.*

Skontaktuj się z nami

Adres ul. Wyszyńskiego 48 05-220 Zielonka
Telefon 665 107 351
Godziny otwarcia Pon-Pt: 08:00 - 18:00