ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

665 107 351

biuro.carup@gmail.com

Pon-Pt: 8:00 am – 18:00

ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

Serwis klimatyzacji w Zielonce pod Warszawą

Skontaktuj się z nami

Adres ul. Wyszyńskiego 48 05-220 Zielonka
Telefon 665 107 351
Godziny otwarcia Pon-Pt: 08:00 - 18:00
Service

Nasz serwis klimatyzacji w Zielonce pod Warszawą oferuje pełną obsługę układu klimatyzacji. Od czyszczenia kanałów nawiewu, wymianę filtra kabinowego, dezynfekcję, uzupełnienie czynnika i wymianę oleju, po skomplikowane naprawy układu. To bardzo przyjemne uczucie, gdy za każdym razem kiedy wsiądziesz do samochodu z nawiewu będzie wydostawać się świeże, chłodne powietrze. Aby tak było, warto powierzyć samochód sprawdzonemu warsztatowi.

Jakie czynności obejmuje serwis klimatyzacji w Zielonce pod Warszawą?

Serwis klimatyzacji w Zielonce pod Warszawą to usługa, z której bardzo powszechnie korzystają właściciele samochodów z tego miasta. Prace w układzie klimatyzacji powinny być wykonywane okresowo, a ich zakres w dużym stopniu zależy od poziomu sprawności poszczególnych podzespołów. Jeżeli nie zostaną wykryte żadne poważne awarie i cały układ utrzymuje ciśnienie, wystarczająca może okazać się wymiana filtra kabinowego oraz przeprowadzenie czyszczenia wnętrza. Do bardziej wymagających prac serwisowych należy wymiana czynnika oraz naprawa różnych elementów.

Wymiana czynnika roboczego

W ciągu jednego roku eksploatacji z układu klimatyzacji ulatnia się nawet 10 proc. czynnika roboczego. Proces ten jest całkowicie naturalny, jednak zbyt szybka utrata czynnika oznacza zwykle występowanie nieszczelności. Jeśli jest to konieczne, napełniamy układ nowym czynnikiem roboczym z olejem do smarowania kompresora. Niezależnie od marki i modelu samochodu zawsze gwarantujemy dobór odpowiednich produktów.

Sprawdzanie wydajności układu

W CarUP zajmujemy się także sprawdzaniem układu klimatyzacji pod kątem jego wydajności, wykorzystując do tego dane serwisowe. Kwestia ta uzależniona jest od wielu czynników, włącznie z rodzajem samochodu. Na sprawdzenie wydajności układu pozwala pomiar temperatury, który przeprowadzić można poprzez nastawienie klimatyzacji na maksymalne chłodzenie oraz zmierzenie czasu jej osiągnięcia oraz samej wartości. Działanie to jest najlepszym sposobem na określenie, w jakim stanie technicznym znajduje się klimatyzacja.

Odgrzybianie i wymiana filtra

Do istotnych czynności serwisowych należy usuwanie złogów grzybów z układu klimatyzacji, które mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia kierowcy i pasażerów. W tym celu zastosowanie znajdują specjalne środki chemiczne, a także metoda ozonowania. Odgrzybianie klimatyzacji pozwala na usunięcie wszelkich mikroorganizmów. Ważnym działaniem serwisowym jest także wymiana filtrów kabinowych, które zwykle ulegają zużyciu w ciągu jednego roku eksploatacji auta.

Jeśli z nawiewu wydostaje się nieprzyjemny zapach, należy jak najszybciej udać się do serwisu na dezynfekcję, gdyż rozwinęły się grzyby, które wraz z nieprzyjemnym zapachem, wyrzucają do powietrza zarodniki, które wdychamy, co może prowadzić do problemów z drogami oddechowymi, na co szczególnie wrażliwi bywają astmatycy i alergicy.

Dlaczego warto wybrać CarUp – serwis klimatyzacji samochodowych w Zielonce pod Warszawą?

Serwis klimatyzacji samochodowych w Zielonce pod Warszawą CarUp to specjalistyczny warsztat, który zapewnia kompleksową i szybką obsługę. Aby rozwiązać problem z klimatyzacją, wystarczy go opisać i umówić się z nami na spotkanie. Do wszystkich prac naprawczych i konserwacyjnych podchodzimy rzetelnie oraz fachowo, dzięki czemu po przeprowadzeniu działań serwisowych układ jest w pełni sprawny i zapewnia efektywne chłodzenie.

Profesjonalna diagnostyka i naprawa

Ze względu na wysoki poziom zaawansowania współczesnych układów klimatyzacji sterowniki przeznaczone do ich obsługi poddajemy oddzielnej diagnostyce. Dotyczy to zwłaszcza pojazdów z automatyczną klimatyzacją, w które wyposażanych jest większość nowszych aut. Po podłączeniu do gniazda diagnostycznego odczytujemy błędy sterownika dotyczące spadku ciśnienia oraz innych nieprawidłowości. Serwisowanie układu klimatyzacji zalecamy raz w roku.

Co wpływa na cenę serwisu klimatyzacji w Zielonce pod Warszawą?

Serwis klimatyzacji w Zielonce pod Warszawą ma bardzo przystępną cenę. Naszym klientom oferujemy korzystną wycenę każdej usługi. Kosztorys staramy się przedstawić w taki sposób, aby cena za realizację usługi była możliwie najkorzystniejsza dla Ciebie. Jeśli nie jesteś pewien, jakie dokładnie działania należy przeprowadzić, aby system klimatyzacji w Twoim samochodzie działał poprawnie, zachęcamy do skorzystania z jednego z naszych pakietów. Pakiet Klima Komfort obejmuje pełną obsługę układu klimatyzacji, tj. wymianę filtra kabinowego, dezynfekcję i ozonowanie, uzupełnienie czynnika i wymianę oleju. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.