ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

665 107 351

biuro.carup@gmail.com

Pon-Pt: 8:00 am – 18:00

ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

Wymiana akumulatora w Zielonce pod Warszawą

Skontaktuj się z nami

Adres ul. Wyszyńskiego 48 05-220 Zielonka
Telefon 665 107 351
Godziny otwarcia Pon-Pt: 08:00 - 18:00
Wymiana akumulatora w Zielonce pod Warszawą

Wymiana akumulatora w Zielonce pod Warszawą to usługa, z której często korzystają mieszkańcy tej miejscowości. Ten element pojazdu ulega naturalnemu zużyciu i procesom starzenia, ponieważ jest eksploatowany na bieżąco i bardzo intensywnie. Wymiana bywa konieczna zarówno w przypadku awarii, jak i w momencie całkowitego rozładowania akumulatora. Przyczyną problemów może być np. utrata pojemności elektrycznej, zwarcie, zasiarczenie czy niedobór elektrolitu. W Zielonce usługę wymiany oferuje nasz serwis CarUp.

Co ile czasu powinna mieć miejsce wymiana akumulatora w samochodzie w Zielonce pod Warszawą?

Co ile czasu zalecana jest wymiana akumulatora w samochodzie w Zielonce pod Warszawą? Trudno jednoznacznie określić częstotliwość, z jaką powinno się zmieniać baterię. Dobrym rozwiązaniem jest profilaktyczna wymiana akumulatora, który ma ograniczoną żywotność. Przy odpowiednim doborze sprzętu i prawidłowej eksploatacji, okres ten można do pewnego stopnia przedłużyć. W praktyce wymiana powinna się odbywać przynajmniej co 4-6 lat, niezależnie od przebiegu danego pojazdu, gdyż przeciętnie akumulatory mają taką właśnie żywotność. Serwis CarUp feruje również usługę testowania akumulatora przy użyciu specjalnego testera, który dokonuje analizy i oceny jego stanu technicznego. Taki test kosztuje niewiele (50 zł), a pozwala uchronić się przed niespodziewanym problemem z odpaleniem silnika.

Wytrzymałość baterii

Obecnie większość akumulatorów samochodowych to modele bezobsługowe, które nie umożliwiają dostępu do wnętrza i uzupełnienia elektrolitu wodą demineralizowaną czy destylowaną. Tego typu baterie dysponują natomiast specjalnym wizjerem, który informuje o stanie naładowania oraz poziomie płynów. Prawidłowa eksploatacja pozwala na utrzymanie niezawodnego działania akumulatora, jednak tylko do pewnego momentu. Wymiana baterii ma szczególne znaczenie w przypadku, gdy osiągane parametry nie są zbliżone do pierwotnych, co może mieć niekorzystny wpływ na samochodową elektronikę.

Objawy zużycia

Aby uniknąć problemów z akumulatorem, warto odpowiednio wcześnie zareagować. Pierwsze oznaki zużycia baterii można dostrzec podczas zwykłego korzystania z samochodu. Dotyczy to np. wolniejszych niż zwykle obrotów pracy rozrusznika przy uruchamianiu silnika, świadczących o zbyt małej ilości prądu dostarczanej przez akumulator. Objawem zużycia, rozładowania lub uszkodzenia baterii może być też osłabienie świateł mijania przy włączonym zapłonie.

Proces wymiany baterii

Przed wymianą należy przede wszystkim dobrać odpowiednie dla danego modelu auta parametry akumulatora. Dotyczy to zwłaszcza pojemności, prądu rozruchowego, sposobu mocowania, typu biegunów oraz napięcia prądu. Wybraną baterię trzeba następnie poprawnie zamontować, uprzednio demontując starą. Aby nowy komponent pracował poprawnie, musimy też zadbać o odpowiedni stan alternatora oraz napędzającego go paska. Przy okazji trzeba nierzadko wyeliminować pomniejsze problemy, takie jak przykładowo skorodowane oczka przewodów.

Na czym polega i ile kosztuje wymiana akumulatora w samochodzie z komputerem w Zielonce pod Warszawą?

Na czym polega i ile kosztuje wymiana akumulatora w samochodzie z komputerem w Zielonce pod Warszawą? Nowoczesne auta dysponują specjalnymi układami zarządzania energię elektryczną, które odpowiadają za cały proces ładowania baterii. Komputer dostosowuje zarówno czas kumulowania energii, jak i wybiera korzystające z niej odbiorniki. Nowoczesne samochody posiadają bowiem więcej podzespołów, które wymagają stałego dostępu do prądu. Komputer pokładowy określa priorytety zasilania tych elementów, dzięki czemu mogą one sprawnie działać. Aby wymienić akumulator w takim aucie, musimy przeprowadzić kompleksową diagnostykę i wprowadzić oprogramowanie dla nowej baterii. Przekłada się to jednak na wyższy koszt usługi.
Zapraszamy do skorzystania z oferty CarUp.