ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

665 107 351

biuro.carup@gmail.com

Pon-Pt: 8:00 am – 18:00

ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

Wymiana rozrządu w Zielonce pod Warszawą

Skontaktuj się z nami

Adres ul. Wyszyńskiego 48 05-220 Zielonka
Telefon 665 107 351
Godziny otwarcia Pon-Pt: 08:00 - 18:00
Wymiana rozrządu w Zielonce pod Warszawą

Wymiana rozrządu w Zielonce pod Warszawą jest oferowana przez nasz warsztat CarUp. Prace serwisowe tego układu są niezbędne, aby zapewnić prawidłowe sterowanie elementów doprowadzających paliwo i powietrze do cylindra silnika tłokowego oraz efektywne usuwanie z niego spalin. Cykliczne przeprowadzenie usługi wymiany jest niezbędne dla odpowiedniego funkcjonowania samochodu, a w naszym warsztacie możemy ją wykonać w bardzo atrakcyjnej cenie.

Kiedy zalecana jest wymiana rozrządu w Zielonce pod Warszawą?

W przypadku wymiany rozrządu w Zielonce pod Warszawą znaczenie ma zarówno liczba przejechanych kilometrów, jak i czas eksploatacji poszczególnych części. Rozrząd zbudowany jest z wielu podzespołów, takich jak zawory, przekładnie napędu czy wałek z krzywkami. Prawidłowe działanie tego mechanizmu wymaga regularnej kontroli oraz wymiany, aby poprawnie mógł funkcjonować również sam silnik. Ze względu na odmienne parametry części i różnice w ich eksploatacji, producenci samochodów sugerują różne okres wymiany – średnio od 50 do 200 tys. kilometrów oraz od 4 do 10 lat. Wiele zależy od wytrzymałości oryginalnych elementów, a także wieku samego samochodu. Im starszy pojazd, tym sukcesywnie zmniejsza się żywotność rozrządu.

Funkcje układu rozrządu

Układ rozrządu w samochodzie odpowiada za sterowanie pracą silnika tłokowego czterosuwowego (czyli takiego w jaki wyposażony jest każdy współczesny samochód). W poszczególnych modelach aut mogą występować różne rodzaje układów rozrządu, bazujących na wybranym elemencie. Rozwiązaniem bardziej tradycyjnym jest łańcuch rozrządu, od którego stopniowo odchodzi się na rzecz bardziej praktycznego paska rozrządu. W tym drugim przypadku układ zbudowany jest z elementów zębatych, co przyspiesza proces wymiany oraz obniża jej koszty.

Żywotność układu rozrządu

Rozrząd jest bardzo istotny, dlatego należy o niego odpowiednio dbać oraz jak najdłużej utrzymywać go w stanie pełnej sprawności. Możliwości powstrzymywania zużycia tego układu są jednak dość niewielkie, ponieważ jedynym rozwiązaniem pozostaje tak naprawdę ograniczenie jazdy. Na pewnym etapie eksploatacji wymiana będzie jednak konieczna, dlatego warto jak najwcześniej rozpoznać objawy zużycia. Potrzebę zrealizowania tej usługi można określić podczas regularnych kontroli pojazdu, pozwalających na rozpoznanie efektów zużycia rozrządu.

Przebieg usługi

Usługa ta jest standardową czynnością serwisową, dlatego w przypadku większości aut da się uzyskać łatwy dostęp do omawianego mechanizmu. Niektóre samochody mogą jednak wymagać wyjęcia silnika lub zdemontowania innych części. Po przejściu tego etapu konieczne jest unieruchomienie mechanizmu za pomocą odpowiednich narzędzi. W ten sposób zyskać można pewność, że wałki rozrządu i wał korbowy nie zmienią swojego położenia względem siebie. Kolejny krok polega na demontażu starego paska lub łańcucha oraz założeniu nowego w jego miejsce, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniego napięcia. Takie podejście zniweluje ryzyko desynchronizacji całego układu.

Konsekwencje braku wymiany

Unikanie wymiany tego komponentu przez długi czas może przynieść bardzo negatywne skutki. Zerwany rozrząd jest w stanie doprowadzić nawet do całkowitego zniszczenia silnika. W większości współczesnych jednostek kolizyjnych następuje to po uderzeniu tłoków w zawory. Regularną wymianę trzeba przeprowadzić nawet wówczas, gdy pasek nie daje wyraźnych oznak zużycia. Jeżeli dojdzie do jego zerwania, kategorycznie nie powinno się uruchamiać pojazdu. Najlepszym rozwiązaniem będzie wówczas skorzystanie z naszych usług. Nieco inaczej wygląda to w przypadku łańcucha rozrządu. Element ten jest dużo wytrzymalszy, jednak jego zużycie może zakłócić pracę innych elementów – np. rolek i prowadnic. Uszkodzenie łańcucha jest dość łatwe w diagnostyce, ze względu charakterystyczny dźwięk.

Ile kosztuje wymiana rozrządu w Zielonce pod Warszawą? Cena w CarUp

Ile kosztuje wymiana rozrządu w Zielonce pod Warszawą oraz czy cena tej usługi jest przystępna? Skorzystanie z pomocy naszych fachowców może być sposobem na oszczędność, ponieważ przeprowadzenie odpowiednich prac eliminuje ryzyko usterek kolejnych elementów. Pełna obsługa uwzględnia wymianę zarówno paska lub łańcucha, jak i napinaczy oraz pompy wody. Cena zależy od różnych kwestii indywidualnych, takich jak poziom skomplikowania silnika czy konieczność zastosowania zaawansowanego łańcucha lub paska chłodzonego przez olej. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w Zielonce pod Warszawą.