ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

665 107 351

biuro.carup@gmail.com

Pon-Pt: 8:00 am – 18:00

ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

Wymiana tłumika w Zielonce pod Warszawą

Skontaktuj się z nami

Adres ul. Wyszyńskiego 48 05-220 Zielonka
Telefon 665 107 351
Godziny otwarcia Pon-Pt: 08:00 - 18:00
Wymiana tłumika w Zielonce pod Warszawą

Wymiana tłumika w Zielonce pod Warszawą to usługa, z której bardzo często korzystają klienci odnotowujący problemy z prawidłowym odprowadzaniem spalin z silnika. Niepokojących objawów nie powinno się lekceważyć, dlatego warto jak najszybciej ocenić stan poszczególnych elementów. Awaria tłumika należy do najczęstszych usterek układu wydechowego, jednak można sobie z nią łatwo poradzić. W takiej sytuacji warto przeprowadzić jego wymianę, którą w przystępnej cenie oferuje nasz zakład CarUp.

Wymiana tłumika środkowego i końcowego w Zielonce pod Warszawą. Kiedy jest to konieczne?

Wymiana tłumika jest stosunkowo prostym zabiegiem, który w przypadku tłumika środkowego i końcowego przeprowadzamy w Zielonce pod Warszawą bez kanału samochodowego. Element ten należy do podstawowych części układu wydechowego i odpowiada za przetwarzanie spalin pochodzących z silnika, a także za redukcję hałasu. Jego wymiana na nowy komponent może się okazać niezbędna, jeżeli występują objawy typowe dla zużycia starego. Sygnałem świadczącym o awarii tłumika jest przede wszystkim głośniejsza praca jednostki, a także zapalenie się kontroli dotyczącej emisji spalin czy wykazanie nieprawidłowości podczas kontroli stanu technicznego auta. Usługa ta przeprowadzania jest w naszym zakładzie bardzo szybko i sprawnie.

Dlaczego warto?

Jazda z uszkodzonym tłumikiem może sprawiać spory dyskomfort kierowcy i pasażerom, ze względu na wysoki poziom generowanego hałasu. Zagrożeniem jest również ryzyko utraty dowodu rejestracyjnego w przypadku kontroli drogowej. Dziurawy lub przerdzewiały tłumik może też urwać się w podczas jazdy, co grozi uszkodzeniem samochodu oraz narażeniem innych pojazdów na szkody. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji przy dużej prędkości na trasie szybkiego ruchu lub autostradzie, konsekwencje mogą być bardzo nieprzewidywalne i niebezpieczne. Na uszkodzenia najbardziej narażony jest tłumik końcowy oraz przedni. Cześć środkowa zużywa się wolniej, jednak na pewnym cyklu życia auta również wymaga przeprowadzenia wymiany.

Na czym polega ta usługa?

Usługa wymiany rozpoczyna się od odłączenia tłumika, który sąsiaduje z innymi elementami układu wydechowego. Konieczna jest również ocena uszkodzeń oraz sprawdzenie, czy łączenia nie uległy korozji. Tłumik wymaga zdemontowania z gumowych uchwytów, czyli wieszaków. Kolejnym etapem będzie założenie nowych uchwytów, a następnie zamontowanie całkowicie nowego tłumika oraz połączenie go z pozostałymi elementami układu wydechowego przy użyciu opasek. Przy okazji można też wyregulować wysunięcie tłumika, aby podczas jazdy nie uderzał o podwozie. Podczas wymiany konieczne jest zastosowanie odpowiedniego elementu, dopasowanego do marki, modelu i roku produkcji auta, a także do pojemności silnika. Źle dopasowany tłumik może obniżyć wydajność samochodu, zwiększyć zużycie paliwa czy podnieść intensywność i siłę drgań.

Jaka jest cena wymiany tłumika końcowego i środkowego w Zielonce pod Warszawą?

Jaka jest cena wymiany tłumika końcowego i środkowego w Zielonce pod Warszawą? Koszt tej usługi w naszym serwisie CarUp jest bardzo atrakcyjny, ponieważ zaczyna się już od 90 złotych. Ceny ustalamy indywidualnie, zależnie od poziomu trudności wymiany oraz użytych materiałów czy części. W naszym warsztacie zapewniamy obsługę profesjonalnych i doświadczonych fachowców, którzy dysponują odpowiednimi narzędziami do przeprowadzenia całego zabiegu w sposób bezpieczny. Jesteśmy w stanie sprawnie dobrać tłumik do samochodu, a następnie bezproblemowo go zamontować.
Zapraszamy do skorzystania z usługi.