ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

665 107 351

biuro.carup@gmail.com

Pon-Pt: 8:00 am – 18:00

ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

Wymiana filtra oleju w Zielonce pod Warszawą

Wymiana filtra oleju w Zielonce

Wymiana filtra oleju w Zielonce pod Warszawą to usługa, z której bardzo często korzystają właściciele samochodów z tej miejscowości. Towarzyszy ona zwykle każdej wymianie oleju silnikowego. Drożny filtr daje pewność, że do silnika nie przedostaną się żadne zanieczyszczenia. Brak jego regularnej kontroli przyspiesza zużycie jednostki napędowej, a także pogarsza właściwości smarne oleju. Zakładaniem nowych elementów filtrujących zajmuje się nasz warsztat CarUp.

Spis treści
Na czym polega serwis?
Funkcje elementu
Bez spuszczania płynu
Koszt i zalecana częstotliwość kontroli

Na czym polega wymiana filtra oleju w Zielonce pod Warszawą?

Wymiana filtra oleju jest bardzo prostym zabiegiem, jednak w warsztacie CarUp w Zielonce pod Warszawą podchodzimy do niego ze szczególną starannością. Proces ten polega na odkręceniu starego filtra przy okazji wymiany oleju, a następnie założeniu nowego. Przed jego ostatecznym dokręceniem konieczne jest wcześniejsze przesmarowanie uszczelek nowym olejem. W ten sposób możemy dodatkowo uszczelnić uzyskane połączenie. W CarUp zawsze stosujemy części renomowanych producentów. Element ten w największym stopniu chroni silnik przed zanieczyszczeniami zewnętrznymi, dlatego musi zapewniać możliwie najwyższą efektywność filtrowania.

Funkcje elementu

Zadaniem filtra jest wyłapywanie różnych nieczystości, takich jak produkty utleniania, pozostałości po niespalonym paliwie, cząstki metali czy pył pochodzący z powietrza. W przypadku jego zapchania olej nie może być prawidłowo oczyszczany. Gdy jest niesprawny, olej przepychany jest pod dużym ciśnieniem do silnika, przez co niepotrzebnie obciąża pompę olejowa, zmniejsza efektywność smarowania silnika, a przez to podnosi ryzyko uszkodzeń pojazdu. Jazda takim samochodem grozi przedwczesnym zużyciem turbosprężarki, awariami elementów składowych jednostki napędowej czy obróceniem się panewek korbowodowych. Naprawy tych usterek mogą być bardzo kosztowne, dlatego warto regularnie wymieniać ten element układu smarowania.

Mechanik wymieniający filtr oleju

Serwis bez spuszczania płynu

Nowy filtr standardowo zakładany jest przy każdej wymianie samego oleju, jednak zabieg ten możemy przeprowadzić również bez spuszczania oleju. Takie rozwiązanie sprawdza się, np. w przypadku zamontowania wadliwego egzemplarza i konieczności jego zmiany. W takiej sytuacji element filtrujący instalowany jest w samochodzie po wymianie samego oleju silnikowego, więc nie ma potrzeby jego spuszczania. Jeżeli jednak usługa przeprowadzana jest standardowo, nie należy mieszać ze sobą olejów o różnych właściwościach oraz ich zamieniać na własną rękę – na przykład oleju mineralnego na syntetyczny. W CarUp jesteśmy w stanie doradzić, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla danego pojazdu.

Co ile wymieniać filtr oleju i jaka jest cena tej usługi w Zielonce pod Warszawą?

Pytanie, co ile wymieniać filtr oleju i jaka jest cena tej usługi, to jedne z najczęstszych zapytań, jakie słyszymy w naszym warsztacie w Zielonce pod Warszawą. Przeprowadzenie tej usługi zalecane jest przy każdej zmianie oleju, czyli średnio raz w roku lub co 10-20 tys. przejechanych kilometrów. Częstotliwość wymiany oleju w dużym stopniu zależy od jego właściwości i rodzaju, a także kondycji samego auta oraz zaleceń producenta. Interwały mogą być różne także ze względu na odmienną eksploatację samochodów. Jeżeli auto używane jest intensywnie i regularnie porusza się po nieutwardzonych drogach gruntowych, częstotliwość wymiany powinna być większa. W ten sposób zyskasz gwarancję właściwego smarowania układu silnikowego, a tym samym wyeliminujesz ryzyko jego zatarcia.
Zapraszamy do skorzystania z usług CarUp, gdzie opisywaną usługę przeprowadzimy już za 30 zł, a wraz z wymianą oleju za 80 zł. Oferujemy też kompleksowy przegląd olejowy za 200 PLN, który oferujemy w pakiecie „Olej Komfort” który obejmuje usługę wymiany oleju, filtra oleju, filtra paliwa, filtra powietrza, filtra kabinowego, sprawdzenie świateł, wycieraczek, luzów w zawieszeniu, stanu hamulców, stanu paska napędu osprzętu silnika oraz poziomu płynów eksploatacyjnych.

CarUP

CarUP to mały serwis samochodowy w Zielonce, który od obsługuje naszą lokalną społeczność i okolice. Jesteśmy gotowi zająć się każdą potrzebną naprawą samochodu lub problemami z pojazdami, które możesz napotkać. Sławomir Dańczak, właściciel, otwierając warsztat realizuje swoje pasje. Naprawą samochodów zajmuje się od lat ciągle rozwijając nowe umiejętności.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.*

Skontaktuj się z nami

Adres ul. Wyszyńskiego 48 05-220 Zielonka
Telefon 665 107 351
Godziny otwarcia Pon-Pt: 08:00 - 18:00