ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

665 107 351

biuro.carup@gmail.com

Pon-Pt: 8:00 am – 18:00

ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

Test akumulatora w Zielonce pod Warszawą

Test akumulatora w Zielonce pod Warszawą

Test akumulatora jest popularną usługą w Zielonce pod Warszawą, polegającą na sprawdzeniu rzeczywistego obciążenia baterii samochodu za pomocą prądu proporcjonalnego do jej pojemności. W ten sposób można ocenić jej kondycję pod kątem zdolności rozruchowej oraz sprawdzić, czy konieczne jest przeprowadzenie wymiany. Diagnostyka akumulatora to najlepszy sposób na utrzymanie go w nienagannym stanie przez wiele lat.

Spis treści:
Jak wygląda test?
Interpretacja wyników testu
Ocena stanu akumulatora
Przedłużanie żywotności baterii

Jak wygląda test obciążeniowy pojemności i sprawności akumulatora samochodowego w Zielonce pod Warszawą?

Test obciążeniowy pojemności i sprawności akumulatora samochodowego w Zielonce pod Warszawą zapewnia wiarygodne i miarodajne informacje na temat baterii. Usługa ta realizowana jest przez nasz warsztat CarUp, w którym zapewniamy też profesjonalną interpretację wyników. Dane uzyskane dzięki takiemu badaniu pozwalają na przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki, a tym samym ocenę stanu zużycia oraz podjęcie decyzji o ewentualnej wymianie akumulatora.

Interpretacja wyników testu

Jeżeli napięcie akumulatora wynosi 0 V, najprawdopodobniej wystąpiła w nim przerwa wewnętrzna i nie da się go naładować. W takim przypadku niezbędna jest wymiana. Jeśli natomiast napięcie wynosi poniżej 12 V i regularnie spada, z dużym prawdopodobieństwem w baterii doszło do zwarcia. Wymiana w takiej sytuacji również będzie konieczna. Niska wartość napięcia może wynikać z długotrwałego braku ładowania i przechowywania akumulatora w niewłaściwych warunkach, co w konsekwencji prowadzi do zasiarczania płyt oraz trwałych uszkodzeń. Wymiana baterii nie jest konieczna jedynie wówczas, gdy odczyt napięcia utrzymuje się na poziomie minimum 12 V bez występujących wahań i spadków.

Ładowanie akumulatora

Ocena stanu akumulatora

Problemy z akumulatorem często są trudne do rozpoznania, zwłaszcza w przypadku braku jego regularnych kontroli technicznych. Kierowcy decydują się na jego wymianę zwykle dopiero po faktycznej awarii układu zasilania, kiedy ładowanie nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Jako granica żywotności baterii samochodowej z reguły przyjmowany jest okres około 5 lat. Problemy z ładowaniem akumulatora mogą być spowodowane wadliwym działaniem innych komponentów pojazdu. W CarUp przeprowadzamy m.in. naprawy silników czy serwis klimatyzacji.
Sporo usterek akumulatora wiąże się z niewłaściwym poziomem elektrolitu. Roztwór ten w dużym skrócie odpowiada za wytwarzanie prądu między płytami baterii, a w czasie eksploatacji zawarta w nim woda stopniowo odparowuje. Wysoki spadek poziomu elektrolitu prowadzi do odsłonięcia kluczowych elementów, a w rezultacie ich zniszczenia. Dawniej akumulatory były wyposażone w korki umożliwiające inspekcję poziomu elektrolitu. Jednak z uwagi na postęp techniczny i ograniczenie ilości elementów obsługowych w samochodach, również i akumulatory zaczęto produkować bezobsługowe. Żywotność przeciętnego akumulatora to pięć lat. Po tym czasie akumulatory najczęściej kończą swój żywot. W naszym serwisie CarUp możliwa jest również wymiana akumulatora.

Przedłużanie żywotności baterii

Regularna kontrola akumulatora może przedłużyć jego żywotność. Duże znaczenie ma naładowanie akumulatora, jak i czystości klem – w przypadku ich zaśniedzenia, przepływ prądu może zostać zakłócony do tego stopnia, że utrudni nam to rozruch silnika. Bezwzględnie należy unikać pozostawiania pojazdu z rozładowanym akumulatorem, gdyż może to skrócić jego żywotność nawet o 60%. Sposobem na ograniczenie nadmiernego obciążenia baterii jest włączania wentylacji, światła, radia oraz innych odbiorników elektrycznych dopiero po uruchomieniu silnika, a także wyłączenie ich przed wyjściem z samochodu. Zapraszamy do nawiązania kontaktu z naszym warsztatem CarUp w Zielonce.

CarUP

CarUP to mały serwis samochodowy w Zielonce, który od obsługuje naszą lokalną społeczność i okolice. Jesteśmy gotowi zająć się każdą potrzebną naprawą samochodu lub problemami z pojazdami, które możesz napotkać. Sławomir Dańczak, właściciel, otwierając warsztat realizuje swoje pasje. Naprawą samochodów zajmuje się od lat ciągle rozwijając nowe umiejętności.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.*

Skontaktuj się z nami

Adres ul. Wyszyńskiego 48 05-220 Zielonka
Telefon 665 107 351
Godziny otwarcia Pon-Pt: 08:00 - 18:00