ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

665 107 351

biuro.carup@gmail.com

Pon-Pt: 8:00 am – 18:00

ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

<strong>Wymiana klocków hamulcowych w Zielonce pod Warszawą</strong>

Wymiana klocków hamulcowych w Zielonce pod Warszawą

Wymiana klocków hamulcowych jest popularną usługą w naszym serwisie w Zielonce pod Warszawą, którą warto przeprowadzić w celu poprawy bezpieczeństwa jazdy. Komponenty te ulegają naturalnemu zużyciu pod wpływem ścierania na skutek hamowania, a ich żywotność w znacznej mierze zależy też od przyzwyczajeń kierowcy. Usługa powinna być z tego względu przeprowadzana z odpowiednią częstotliwością, najlepiej w odpowiednio wyposażonym warsztacie.

Spis treści:
Jak często jest zalecana?
Częstotliwość wymiany klocków
Częstotliwość wymiany tarcz
Cena usługi
Nasza oferta

Jak często zalecana jest wymiana tarcz i klocków hamulcowych oraz gdzie najlepiej zrealizować taką usługę w Zielonce pod Warszawą?

Wymiana tarcz i klocków hamulcowych to jedna z usług dostępnych w ofercie naszego serwisu samochodowego CarUp w Zielonce pod Warszawą. Dobry stan tych komponentów gwarantuje efektywniejsze hamowanie i skuteczniejsze odprowadzanie ciepła, a także mniejszą awaryjność pojazdu. W naszym serwisie przeprowadzamy wymianę zarówno tarcz hamulcowych, jak i kompletu klocków.

Częstotliwość wymiany klocków

Konieczność wymiany klocków hamulcowych nie jest sygnalizowana żadnymi specyficznymi objawami, dlatego niektórzy producenci wyposażają je w dźwiękowy wskaźnik zużycia. Są to specjalne blaszki, które w trakcie hamowania stykają się z obracającą tarczą hamulcową i wydają charakterystyczny dźwięk przypominający brzęczenie. W nowszych modelach samochodów dodatkowo montowane są odpowiednie systemy informujące kierowcę o zużyciu klocków. Istnieje też możliwość sprawdzenia grubości okładzin, a konkretnie widocznych rowków określających stopień ich starcia. W naszym CarUp sprawdzamy wizualnie stopień zużycia klocków przy okazji wymiany oleju. To świetny interwał do sprawdzenia wielu kluczowych elementów samochodu. Częstotliwość wymiany klocków zależy również od liczby przejechanych kilometrów. W przypadku spokojnej jazdy wyłącznie po mieście skorzystanie z usługi zalecamy co ok. 30-50 tys. km. Jeżeli samochód regularnie porusza się bardziej dynamicznie i na dłuższych trasach, wymiana jest wskazana co 10-20 tys. km.

Naprawa klocków

Częstotliwość wymiany tarcz

Poza klockami istotnym elementem układu hamulcowego są również tarcze. Ich wymiana jest jednak konieczna znacznie rzadziej. Tarcze hamulcowe narażone są na pracę w trudnych warunkach, dlatego ulegają stopniowemu zużyciu pod wpływem wysokiej temperatury, przeciążeń mechanicznych czy zmiennego stylu jazdy. Ich stan warto więc sprawdzić przy okazji oceny kondycji klocków hamulcowych w naszym warsztacie. Oba komponenty wzajemnie na siebie oddziałują, dlatego mają wpływ na efektywność hamowania. Wymianę tarcz hamulcowych zalecamy po przejechaniu średnio 60 tys. km od momentu wymiany klocków. Stopień ich zużycia można ocenić w oparciu o spadek dopuszczalnej grubości na kołnierzu.

Ile kosztuje wymiana klocków hamulcowych? Cena za przód i tył w warsztacie CarUp w Zielonce pod Warszawą

Ile kosztuje wymiana klocków hamulcowych w naszym serwisie w Zielonce pod Warszawą, jeżeli cena usługi ustalana jest za przód i tył samochodu? Na koszt tej usługi wpływa nie tylko sama praca naszych serwisantów, ale też konieczność zakupu niezbędnych części. W CarUp cenę wymiany ustalmy indywidualnie, a termin wizyty możesz zarezerwować na naszej stronie internetowej. Koszt może obejmować wymianę kompletu klocków zarówno na przednią, jak i tylną oś.

Nasza oferta

Układ hamulcowy w znacznym stopniu wpływa na komfort i bezpieczeństwo podróży. Jego poszczególne komponenty pracują w ekstremalnych warunkach, dlatego wymagają regularnych oględzin oraz – w razie potrzeby – wymiany klocków, tarcz, przewodów lub innych elementów. Kompleksową diagnostykę możesz zamówić w naszym warsztacie CarUp. Świadczymy takie usługi jak wymiana amortyzatorów, rozrządu, tłumika, akumulatora, opon, oleju czy naprawy silnika i systemu klimatyzacji. W razie wszelkich pytań serdecznie zapraszamy do nawiązania kontaktu i umówienia wizyty.

CarUP

CarUP to mały serwis samochodowy w Zielonce, który od obsługuje naszą lokalną społeczność i okolice. Jesteśmy gotowi zająć się każdą potrzebną naprawą samochodu lub problemami z pojazdami, które możesz napotkać. Sławomir Dańczak, właściciel, otwierając warsztat realizuje swoje pasje. Naprawą samochodów zajmuje się od lat ciągle rozwijając nowe umiejętności.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.*

Skontaktuj się z nami

Adres ul. Wyszyńskiego 48 05-220 Zielonka
Telefon 665 107 351
Godziny otwarcia Pon-Pt: 08:00 - 18:00