ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

665 107 351

biuro.carup@gmail.com

Pon-Pt: 8:00 am – 18:00

ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

Ile kosztuje wymiana opon w Zielonce pod Warszawą?

Ile kosztuje wymiana opon w Zielonce pod Warszawą?

Ile kosztuje wymiana opon w Zielonce pod Warszawą? Koszty usług serwisowych tego typu są dość zróżnicowane, ponieważ zależą od wielu czynników. Na cennik wpływają zarówno okoliczności wymiany, jak i zakres przeprowadzanych prac. Koszty mogą być inne przy sezonowej zmianie ogumienia, a jeszcze inne przy zakładaniu opon o specyficznych parametrach. Zachęcamy do skorzystania z tej usługi w atrakcyjnej cenie w naszym serwisie CarUp w Zielonce.

Spis treści:
Oferta CarUp
Koszty związane z sezonową wymianą ogumienia
Wydatki na wymianę uszkodzonej opony

Ile kosztuje wymiana opon w samochodzie z letnich na zimowe oraz na felgach aluminiowych z wyważeniem u wulkanizatora w Zielonce pod Warszawą?

Ile kosztuje wymiana opon w samochodzie z letnich na zimowe oraz na felgach aluminiowych z wyważeniem u wulkanizatora w Zielonce pod Warszawą? Przystępne ceny takich usług oferujemy w naszym warsztacie. Koszt wymiany ogumienia na felgach aluminiowych i stalowych nieco się różni, na co wpływa też rozmiar felg. Należy też pamiętać, że wydatek wzrasta w przypadku wymiany opon niskoprofilowych, Run Flat lub z czujnikami ciśnienia TPMS. Najtaniej zapłacimy za wymianę zwykłych opon, na felgach stalowych o średnicy poniżej 17 cali i bez żadnych czujników, jedynie 80 złotych za komplet. Najdrożej zaś za wymianę opon typu Run Flat, na felgach aluminiowych o rozmiarze powyżej 21 cali, wyposażonych w czujniki TPMS. Tu cena wyniesie 200 złotych za komplet. W cenę wymiany ogumienia w CarUp wliczona jest usługa wyważania kół. Z dokładnym cennikiem można się zapoznać na naszej stronie internetowej.

Wymiana opony u mechanika

Koszty związane z sezonową wymianą ogumienia

Konieczność sezonowej zmiany opon wynika zarówno z potrzeb ekonomicznych, jak i komfortu oraz bezpieczeństwa jazdy. Ogumienie zimowe dużo szybciej zużywa się w cieplejsze dni, dlatego na wiosnę powinno być zdemontowane i zamienione na letnie. Wynika to z różnic w mieszance gumy, z której wykonane są opony. Ze względu na większą elastyczność i giętkość zimówki podnoszą stabilność jazdy w mrozie, poprawiają odprowadzanie błota pośniegowego oraz wody spod opony. Ogumienie zimowe zapewnia lepszą przyczepność do oblodzonej i ośnieżonej nawierzchni. Na wymianę ogumienia najlepiej zdecydować się wówczas, gdy temperatura dzienna spada poniżej 7 stopni Celsjusza. W nocy mogą już wówczas występować przymrozki, a prawdopodobieństwo pojawienia się opadów śniegu wzrasta.

Wydatki na wymianę uszkodzonej opony

Na wymianę uszkodzonego ogumienia należy się bezwzględnie zdecydować na przykład jeżeli opona została rozcięta po wjechaniu w dziurę. Jeżeli opona posiada urazy elementów wewnętrznych, bardzo często jej naprawa nie jest możliwa. Czasem również zdarza się przebiciu uległa boczna strona opony, co dyskwalifikuje ją z dalszego użytkowania. Wymiany może wymagać również ogumienie ze zużytym bieżnikiem, którego dopuszczalnego wskaźnika nie powinno się przekraczać. Na żywotność opon negatywnie wpływają nieodpowiednie warunki przechowywania i użytkowania, zbyt wysokie ciśnienie, zbyt niskie ciśnienie, zbyt wysokie obciążenie, czy jazda z niewyregulowaną zbieżnością. Ich wymiana jest wskazana już w momencie pojawienia się pierwszych oznak zużycia zwiastujących starzenie. Na koszty wpływa w dużym stopniu zakres prac. Jeżeli konieczne jest zamontowanie kompletu kół z oponami, cena będzie niższa niż w przypadku, przełożenia ogumienia. Zachęcamy do nawiązania kontaktu oraz zapoznania się z naszą ofertą, gdzie poza wymianą opon zajmujemy się również m.in. wymianą amortyzatorów, rozrządu, tłumika, akumulatora, oleju, a także serwisem układu hamulcowego i klimatyzacji.

CarUP

CarUP to mały serwis samochodowy w Zielonce, który od obsługuje naszą lokalną społeczność i okolice. Jesteśmy gotowi zająć się każdą potrzebną naprawą samochodu lub problemami z pojazdami, które możesz napotkać. Sławomir Dańczak, właściciel, otwierając warsztat realizuje swoje pasje. Naprawą samochodów zajmuje się od lat ciągle rozwijając nowe umiejętności.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.*

Skontaktuj się z nami

Adres ul. Wyszyńskiego 48 05-220 Zielonka
Telefon 665 107 351
Godziny otwarcia Pon-Pt: 08:00 - 18:00