ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

665 107 351

biuro.carup@gmail.com

Pon-Pt: 8:00 am – 18:00

ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

Wymiana oleju silnikowego w Zielonce pod Warszawą

Wymiana oleju silnikowego w Zielonce pod Warszawą

Wymiana oleju silnikowego w Zielonce pod Warszawą to popularna usługa, z której bardzo często korzystają właściciele aut każdej marki. Jej przeprowadzenie pozwala na zabezpieczenie jednostki napędowej, a także ograniczenie jej zużycia. Sam olej silnikowy należy do najważniejszych płynów eksploatacyjnych, ponieważ odpowiada za poprawną pracę układu smarowania. Jego wymianę trzeba wykonywać regularnie. W Zielonce i okolicach takie usługi oferuje nasz serwis CarUp.

Spis treści
Charakterystyka usługi
Zalety i korzyści
Częstotliwość wymiany
Ile kosztuje?

Czym jest wymiana oleju silnikowego w Zielonce pod Warszawą i jak często należy ją przeprowadzać?

Wymiana oleju silnikowego w Zielonce pod Warszawą wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi, a także posiadania pewnych umiejętności. Usługa ta polega przede wszystkim na uzupełnieniu braków oleju nową dawką produktu wysokiej jakości, po wcześniejszym usunięciu starej, zużytej zawartości miski olejowej. W CarUp jesteśmy w stanie przeprowadzić wymianę w sposób profesjonalny. Jeżeli olej jest zanieczyszczony, zużyty lub zmieszany z innymi płynami eksploatacyjnymi, układ smarowania nie będzie zapewniał możliwości bezproblemowej pracy silnika.

Zalety i korzyści

Wymiana oleju jest bardzo ważna, ponieważ podnosi wytrzymałość osprzętu, ogranicza zużycie paliwa oraz obniża awaryjność jednostki napędowej. Regularna zmiana tego płynu eksploatacyjnego może też poprawić parametry silnika, w tym siłę napędową. Wynika to z możliwości zapewnienia właściwego smarowania, a także szczelności między tłokami, pierścieniami czy ścianami cylindra. Olej silnikowy minimalizuje ponadto tarcia i wspiera procesy chłodzenia, przez co brak jego wymiany zwiększa ryzyko gromadzenia się niebezpiecznego nagaru. Jego występowanie jest szczególnie powszechne w jednostkach, które mają niską pojemność i wysoką moc. Systematyczna wymiana może również wpłynąć na poprawę sprawności kluczowych komponentów i skutecznie wytłumić wstrząsy i hałasy generowane przez części ruchome jednostki.

Mechanik wręczający kluczyki do samochodu

Częstotliwość wymiany

Częstotliwość wymiany oleju jest w przypadku każdego samochodu nieco inna. Z reguły zaleca się wykonanie tej usługi raz w roku, niezależnie od aktualnego przebiegu, lecz nie rzadziej niż co 15 tysięcy kilometrów. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku oleju long life. Tutaj interwał jest dwukrotnie dłuższy, czyli 2 lata i 30 tysięcy kilometrów. Na skutek eksploatacji i naturalnego upływu czasu, olej silnikowy ulega bowiem degradacji. Ma to znaczenie wówczas, gdy pojazd użytkowany jest dość sporadycznie i osiąga wyznaczone przebiegi w stosunkowo długim okresie. Standardowy czas wymiany zwykle znaleźć można w instrukcji obsługi danego modelu. Terminy te dotyczą jednak w pełni sprawnych jednostek, które są optymalnie eksploatowane. Rzeczywista konieczność wymiany będzie inna w przypadku aut używanych do celów prywatnych niż ta sugerowana dla samochodów wykorzystywanych do pracy. Te drugie z reguły eksploatowane są bardziej intensywnie, w związku z czym olej zużywa się szybciej. Dlatego też niektórzy producenci samochodów stosują zmienny interwał, który jest obliczany przez specjalnie stworzone do tego algorytmy, które na podstawie danych z wielu czujników wyliczają stopień zużycia oleju.

Ile wynosi cena wymiany oleju silnikowego w Zielonce pod Warszawą?

Wymiana oleju silnikowego w Zielonce pod Warszawą cenę ma bardzo przystępną, ponieważ jest to jedna z usług najczęściej realizowanych przez nasz serwis. Klientom oferujemy pełny przegląd olejowy za 200 zł. W jego ramach jesteśmy w stanie zrealizować zarówno wymianę płynu eksploatacyjnego, jak i filtra oleju, filtra kabinowego czy filtra paliwa oraz dodatkowo sprawdzić światła i zawieszenie. Sama wymiana oleju i filtra kosztuje w CarUp 80 zł.
Oferujemy kierowcom w pełni jawne i transparentne koszty, a także zapewniamy wykorzystanie najlepszych jakościowo produktów przy realizacji każdej usługi. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty w Zielonce pod Warszawą.

CarUP

CarUP to mały serwis samochodowy w Zielonce, który od obsługuje naszą lokalną społeczność i okolice. Jesteśmy gotowi zająć się każdą potrzebną naprawą samochodu lub problemami z pojazdami, które możesz napotkać. Sławomir Dańczak, właściciel, otwierając warsztat realizuje swoje pasje. Naprawą samochodów zajmuje się od lat ciągle rozwijając nowe umiejętności.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.*

Skontaktuj się z nami

Adres ul. Wyszyńskiego 48 05-220 Zielonka
Telefon 665 107 351
Godziny otwarcia Pon-Pt: 08:00 - 18:00