ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

665 107 351

biuro.carup@gmail.com

Pon-Pt: 8:00 am – 18:00

ul. Wyszyńskiego 48, 05-220 Zielonka

Zmiana opon na zimowe w Zielonce pod Warszawą

Zmiana opon na zimowe w Zielonce pod Warszawą

Zmiana opon na zimowe w Zielonce pod Warszawą to usługa, z której regularnie korzystają właściciele samochodów z tej miejscowości. W Polsce nie występuje prawny obowiązek jazdy na ogumieniu odpowiednim dla pory roku, jednak większość kierowców ma świadomość związanych z tym korzyści. Warto zaznaczyć, że w przypadku likwidacji szkody z autocasco niektórzy ubezpieczyciele nie uznają szkody, jeśli samochód nie był wyposażony w opony zimowe. Ze zmianą letnich opon nie warto też czekać do ostatniej chwili, ponieważ zimówki znacznie szybciej się zużywają przy temperaturach dodatnich. Zasadność wymiany ogumienia wynika również z wielu innych czynników.

Spis treści
Kiedy skorzystać z tej usługi?
Wymiana ogumienia a temperatura
Warunki pogodowe
Koszt wymiany

Kiedy warto skorzystać z usługi zmiany opon na zimowe w Zielonce pod Warszawą?

Zmiana opon na zimowe w Zielonce pod Warszawą to dla wielu kierowców z tego miasta doskonała okazja, aby zwiększyć komfort jazdy w drugiej połowie roku. Poszczególne rodzaje ogumienia różnią się między sobą przede wszystkim składem mieszanki, a także rzeźbą bieżnika. Zimówki zawierają domieszkę naturalnego kauczuku lub krzemionki, przez co zachowują elastyczność i miękkość przy ujemnych temperaturach. Ich bieżnik jest bardziej agresywny niż w oponach letnich, dzięki czemu skutecznie odprowadza błoto i wodę. Nie bez znaczenia pozostaje duża liczba lameli, poprawiająca przyczepność na lodzie i śniegu.

Ślady opon na śniegu

Wymiana ogumienia a temperatura

Z zasady zaleca się zmianę ogumienia z letniego na zimowe, wówczas gdy średnia temperatura dobowa spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza. Ogumienie stosowane latem traci wtedy odpowiednią przyczepność, zwłaszcza w przypadku pojawienia się przymrozków oraz warstwy lodu na ulicy. Moment na zmianę opon powinien być uzależniony także od potrzeb kierowcy. W przypadku częstych podróży nocą lub o świcie zimówki lepiej założyć nieco wcześniej. Nawet jeżeli termometr pokazuje w ciągu dnia wartości sięgające 12-14 stopni Celsjusza, wieczory mogą być znaczenie chłodniejsze. Nie warto ryzykować jazdy z letnimi oponami przy temperaturze w okolicy 0, zwłaszcza gdy prognozy zwiastują opady deszczu i silny wiatr. Należy też pamiętać o zmianie całego kompletu opon na zimowe. Założenie zimówek jedynie na jedną oś nie wystarczy, ponieważ w przypadku gwałtownego hamowania na lodzie występuje ryzyko utraty panowania nad samochodem.

Wymiana na zimówki a warunki drogowe

Założenie zimowego ogumienia ma bardzo duży wpływ na płynność ruchu podczas jazdy. Zimą auto z letnim ogumieniem może mieć duże trudności nie tylko z podjazdem pod nieduże wzniesienia, ale nierzadko samym ruszeniem spod świateł. Problemy sprawia też jazda w kolumnie aut, nawet przy stosunkowo niewielkiej prędkości. W takich warunkach zachowanie szczególnej ostrożności może się okazać niewystarczające ze względu na opóźnienie przy zatrzymywaniu auta podczas hamowania innych pojazdów. Kierowca poruszający się samochodem z oponami letnimi musi wówczas zachować dużą odległość od auta poprzedzającego, co z kolei negatywnie wpływa na ogólną płynność jazdy.

Cena zmiany opon na zimowe w warsztacie samochodowym CarUp w Zielonce pod Warszawą

W naszym warsztacie CarUp w Zielonce pod Warszawą oferujemy zmianę opon z letnich na zimowe w cenie 17,5-25 zł za sztukę, w zależności od rodzaju felg (aluminiowych i stalowych) oraz ich wielkości (poniżej i powyżej 16 cali). Montaż opon na kołach z czujnikami lub opon typu Run Flat kosztuje dodatkowo +5 zł za sztukę, a wyważenie kół wliczone jest w cenę. Zapraszamy do skorzystania z oferty warsztatu CarUp w Zielonce, gdzie poza wspomnianą czynnością realizujemy również szereg innych usług serwisowych. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

CarUP

CarUP to mały serwis samochodowy w Zielonce, który od obsługuje naszą lokalną społeczność i okolice. Jesteśmy gotowi zająć się każdą potrzebną naprawą samochodu lub problemami z pojazdami, które możesz napotkać. Sławomir Dańczak, właściciel, otwierając warsztat realizuje swoje pasje. Naprawą samochodów zajmuje się od lat ciągle rozwijając nowe umiejętności.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.*

Skontaktuj się z nami

Adres ul. Wyszyńskiego 48 05-220 Zielonka
Telefon 665 107 351
Godziny otwarcia Pon-Pt: 08:00 - 18:00